Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów wiertarek. Czym więc kierować się przy wyborze, aby elektronarzędzie było wygodne do użytkowania? Oto podstawowe kryteria przy zakupie.

Wybór ze względu na przeznaczenie

Głównym kryterium wyboru w przypadku zakupu tego elektronarzędzia jest to, jakie ma być jego przeznaczenie. W przypadku niewymagających prac domowych wystarczające powinno być urządzenie o mocy udaru około 500 W. Jednak takie modele nie sprawdzą się do zastosowań profesjonalnych. Dlatego też przed zakupem wiertarki trzeba bardzo dokładnie określić swoje potrzeby i wskazać zadania, do których urządzenie będzie wykorzystywane.

Typ zasilania

Ważnym kryterium przy wyborze urządzenia jest także to, jaki będzie jego typ zasilania. W tym przypadku ponownie jednak trzeba wziąć pod uwagę warunki użytkowania. Przykładowo urządzenie z zasilaniem akumulatorowym świetnie sprawdzi się na placach budowlanych z utrudnionym dostępem do prądu. Natomiast wiertarka z zasilaniem sieciowym to odpowiednio mocniejszy sprzęt, który wymaga podłączenia do prądu. Może jednak działać dłużej oraz w bardziej wymagających warunkach. Zdarza się więc, że ekipy monterskie i wykończeniowe posiadają dwa różne typy takich urządzeń, które mogą dobierać w zależności od bieżących potrzeb.

Renoma producenta

Wybierając konkretne urządzenie warto zwrócić też uwagę na renomę producenta. Jest to istotne przede wszystkim w przypadku sprzętu używanego w trudnych warunkach, który musi być absolutnie niezawodny niezależnie od okoliczności. Dokładnie takie modele mamy również w naszym asortymencie, przy czym są one dostępne w różnych przedziałach cenowych po to, aby spełnić oczekiwania różnych klientów.

Jak widać jest wiele czynników, które trzeba brać pod uwagę przy wyborze wiertarki. Koniecznie trzeba też zapoznać się ze specyfikacją techniczną danego urządzenia po to, aby sprawdzić, czy będzie ono dobrze dobrane do rodzaju wykonywanych prac. W razie wątpliwości przy zakupie zachęcamy także do indywidualnego kontaktu z naszymi doradcami.